Читайте також:


Ігри нашого дитинства. Поностальгіруем?
Ностальгія - туга за батьківщиною .

Що носили в Стародавній Русі?
Давайте познайомимося з тим, у що одягалися східні слов'яни Київської Русі. Лапті Мабуть, ми не зробимо помилки, якщо, відшукуючи найдавніший і найпоширеніший вид взуття на Русі, віддамо перевагу постолах. Лапті споконвіку були головною взуттям селян - і чоловіків, і жінок.

Новинки кіно. Що дивитися у вихідні 25-26 вересня? «Диявол», «Край» та ін
У порівнянні зі шквалом кінопрем'єр першої половини вересня, серед яких, правда, дивитися, за великим рахунком, не було чого, ця Кінонеделя обіцяє бути досить спокійною. На екрани російських кінотеатрів виходить шість нових фільмів. У числі дебютантів дві американські стрічки, трилер «Диявол» і комедія «Знову ти», російська військова драма «Край», іспанська картина «Кімната в Римі» і відразу дві прем'єри в тривимірному форматі, китайський історичний бойовик «Справжня легенда» і британська документалка «Морські динозаври: Подорож в доісторичний світ».

Антонелло да Мессіна. Як удосконалюється майстерність в живописі?
Перед нами дивовижна картина, при погляді на яку глядач спочатку навіть трохи губиться. Погляду постає велике і високе простір, обрамлене широкої дерев'яної аркою. Бічні нефи йдуть у глибину. Цей інтер'єр, наповнений повітрям і світлом верхніх і нижніх вікон, вражає тим, що в нього вбудовано ще одна споруда - своєрідна дерев'яна кафедра або кабінет вченого. І там, як на сцені, сидить святий Ієронім.

Іван Грозний. Опричнина була приречена?
Продовжуючи розмову про опричнині, спробуємо зануритися в Те Час. Щоб зрозуміти, чого домагався цар Іван Васильович і які сили чинили йому опір, треба подивитися, як було влаштовано держава у другій половині XVI століття. Система управління Російського Царства представляла собою станово-представницьку монархію, де самодержця, навіть такого крутого, як батько Грозного Василь Іванович і сам Іван Васильович, міцно обмежували представницькі органи, і Боярська Дума в першу чергу.


   2010