Читайте також:


Угорська кухня. Звідки родом це чудо?
Якщо в Шопроне оглядати все, що не тільки можна, а й хотілося б .

Що ти іржеш, мій кінь запопадливий? .. Давня символіка коні
Кінь в традиції багатьох народів шанується як священна тварина. Він виступає необхідним атрибутом вищих язичницьких богів і водночас є хтонічним істотою, пов'язаних з культом родючості і смертю. У слов'ян (і не тільки у них) ряджені конем брали участь в календарних обрядах, в тому числі, Коляді, Святках і т.д. «Словник слов'янської міфології» повідомляє: «.

Чи бачать умільці світ по-іншому?
Без сумнівів - так, стверджують мистецтвознавці. І не тільки вони, а й ті, хто милується і зачаровано розглядає їх творіння. Наприклад, вишиті вироби (зрозуміло, виконані бездоганно і з любов'ю). Мистецтво вишивання здавна цінувалося на Русі. Традиції вишивки слід шукати ще в дохристиянській епосі.

Винзавод та мистецтво: чи сумісні?
Виявляється, так! Тільки завод не діє, а перекваліфікувався за рішенням нових власників, прийнятому в 2004 році, в арт-центр «Винзавод». «Винзавод» (англ. Winzavod) - центр сучасного мистецтва в Москві. Знаходиться на території колишнього пивоварного заводу (згодом - винного комбінату) «Московська Баварія».

Журавлі. Що вони символізують в культурі різних країн і народів?
« Я плив по човну вниз і раптом почув, як в небі хтось почав обережно переливати воду з дзвінкого скляної посудини в інший такий же посудину. Вода булькала, подзвонювали, дзюрчала. Звуки ці заповнювали весь простір між річкою і небозводом. Це курличуть журавлі ». Так виразно описує клин журавлів К.


   2010