Читайте також:


Хто поклав початок меценатству?
Бачте, першого з відомих історії меценатів звали .

Художник Іван Нікітін. Як склалася доля першого російського гофмалера?
Сучасник і сподвижник Петра I Іван Микитович Нікітін народився приблизно в 1690 році в сім'ї придворного священика вдовуючацариці Параски Федорівни. Відомостей про його дитинство не збереглося, але можна припустити, що ази живописної майстерності він опановував самостійно - намагаючись копіювати гравюри, яких було чимало в бібліотеці Ізмайловського палацу.

Що зробив Меншиков для Росії?
Нащадкам він запам'ятався як хабарник і казнокрад. Безграмотний мужик, абсолютно незаконно досяг вершин багатства і влади. Коли в 1727 році він відправився на заслання, його позбавили всіх титулів і нагород. А нагород у нього було багато! Причому, всі ці нагороди були їм чесно заслужені, адже він - один з двох осіб, які перетворили середньовічне Московське царство в могутню Російську імперію.

Про кого Дем'ян Бідний сказав: «Чаклун уральський бородатий»?
27 січня 1879, 130 років тому, в селищі Сисертскій завод, недалеко від Єкатеринбурга, в родині робітника Петра Бажова народився син, названий батьками Павлом.

Чи був Чарновскій першим винахідником підводного човна в Росії?
1 липня 1829 якийсь арештант Петропавлівської фортеці в Петербурзі подає тюремного начальства лист на ім'я царя Миколи I. У листі говориться: «У 1825 році я винайшов підводне судно і до нинішнього часу намагався оне удосконалити і сподіваюся, що моє удосконалення може мати розпізнавальний успіх .


   2010