Читайте також:


Андрій Карелін. Як селянський син ошелешив журі міжнародної виставки?
На міжнародній фотовиставці в Единбурзі стався великий конфуз: гідними золотої медалі були визнані дві фотографії. Автором обох виявився один і той ж людина - російський художник Андрій Карелін.

Який борець за 50 років виступів жодного разу не побував на лопатках? Частина 2
Борцівські турніри, хоча і втратили колишні масштаби, продовжували збирати глядачів і в роки Громадянської війни. Але виступати ставало небезпечно, адже циркачів, що гастролювали то у білих, то у червоних, і ті й інші часто вважали шпигунами. Ось і Піддубному довелося якийсь час провести в Одеській ЧК, з якої випустили лише у повагу минулих заслуг, пам'ятали ще його блискучі перемоги над світовими знаменитостями.

Чому Єрмолов просив імператора провести його в німці? Частина 1-я.
Зимові сутінки накочуються швидко. У кабінеті запалили свічки, і вони висвітлили вагається світлом портрет Суворова на стіні і фігуру огрядного людини, що схилився над письмовим столом. Відставний генерал Олексій Петрович Єрмолов зламав сургучною друк на конверті і дістав лист, поцяткований летять пушкінським почерком.

Чому Лермонтов не зміг затьмарити славу Пушкіна? Частина 1
«Поганий людина» Він був маленького зросту. У нього було негарне обличчя, велика голова, кривуватий ноги, кіфоз (тобто, горб). До того ж він кульгав. Рано почав лисіти.

Як було покладено початок Третьяковської галереї?
12 вересня 1892 (31 серпня за старим стилем), 115 років тому, купець Павло Михайлович Третьяков звернувся до Московської міської Думи з пропозицією. Мова йшла про те, щоб місто прийняло в дар картинну галерею, яку збирали брати Третякови - Павло і Сергій - з середини 50-х років. Усього в колекції налічувалося 1287 картин, 518 малюнків і 9 скульптур російських художників XVIII-XIX століть, а також картини, малюнки та статуетки західноєвропейських майстрів.


   2010